צמח עגול - תרפיה בתנועה

תרפיה בתנועה

"ההבנה החוויתית בטיפול עם רן חזקה הרבה יותר. היא מקדמת אותי צעד משמעותי בדרך לאיכות חיים טובה יותר."

זוכרים את ההרגשה ב 1 ביולי? כן , זהו היום שיוצאים לחופש הגדול. חודשיים שלמים של חופש!! אפשר לנשום, אפשר לשמוח, הכל פתוח.

כך גם בתרפיה בתנועה. הגוף והרגש יוצאים לחופש גדול! איזה כיף. אחרי כל כך הרבה שנים פשוט מותר. מותר לחבוט, לפרוק, לצחוק, לבכות, לכעוס, לקפוץ, ולרקוד. והמטרה: להקל או להפטר מתחלואים וקשיים רגשיים שאנו סוחבים שנים רבות.

לכולנו יש גוף וכשנכנסים לתהליך מודעות יש סודות רבים שהגוף מסתיר ומגלה. הרבה זמן התודעה כיסתה על צרכי הגוף והרגש.  בטיפול בתנועה נשתמש באותה מודעות כדי לחשוף מה הגוף-נפש שלי צריך באמת. לא רק נדבר על זה אלא קיימת אפשרות אמיתית וחיה לבטא את זה. כמו ילדים נהדרים, הילדים שאתם. כמובן שיהיו מתנגדים לתהליך. דמויות פנימיות שאומרות מה מותר ומה אסור, בעיקר מה אסור. בשביל זה אני כאן. המטפל עוזר להבחין בדמויות המכווצות, הסוגרות, המצמצמות ובאילו שנותנות יותר חיים, יותר נשימה, יותר שמחה. דרך אגב, כל הדמויות הן שלנו וניקח עליהן בעלות מוחלטת. אז,  נוכל להחליט למי מהן לתת ביטוי.

 

תרפיה בתנועה היא גישה טיפולית הרואה בגוף, בנפש ובמחשבה אמצעים למודעות ושינוי.דרך החיבורים בין שלושת מרכיבים אלה ובליווי קשר בין אישי מכיל-מתקיים הטיפול. הגוף, התנועה, התחושה והרגש-הם מרכזיים בטיפול ועוזרים לנו לגלות את הסיפור הנסתר מעיננו. הקצב הוא אישי לגמרי של כל אדם המגיע לטיפול. אין צורך בשום ניסיון תנועתי.

תרפיה בתנועה עוזרת במקרים הבאים:

התמודדות עם משבר,לחץ, מתח, אובדן, פרידה, חרדה, דכאון, הפרעות אכילה, דימוי גוף, נכות, משבר בעקבות יציאה לפנסיה או שינוי משמעותי אחר בחיים, רצון למימוש עצמי ועוד. תרפיה בתנועה יעילה לכל גיל.