עננים - שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

מיהו מטפל מקצועי?

מטפל שהוא בעל תעודה מטעם משרד הבריאות לעסוק בתחום הטיפול הנפשי. ההגדרה כוללת פסיכולוגים מוסמכים, עו"ס קלינים ומטפלים באמנויות. כמובן שתעודות אינן מספקות אחריות מלאה לטיב הטיפול.

איזה מטפל/ת מתאימ/ה לי?

על פי ניסיוני האישי וניסיונם של מטופלי יש חשיבות ל:

  • מטפל אנושי-כזה שיכול להביע את המחשבות והרגשות שלו בטיפול.
  • מטפל יצירתי- כלומר מוצא את מה שנכון כרגע למטופל שלו.
  • מטפל שמחובר לחוויה הגופנית שלו ולא רק לשכל כך שמטופלים יוכלו לחוש ולהתחבר לעולם הרגשי שלהם
  • מטפל שחקר את עצמו לעומק במשך שנים כך שהמטופל ידע שיש מטפל עם הבחנה ברורה בין רגשותיו לאלו של המטופל/ת.

מעבר לכך כל אדם צריך למצוא מטפל שאיתו ירגיש נוח- כמו הרגשה של "להיות בבית".

 מה זה פסיכותרפיה?

טיפול רגשי או נפשי העושה שימוש במילים או באמצעים נוספים כגון יצירה אמנותית, תנועה או דרמה. קיימים אמצעים נוספים כגון משחק תפקידים או הכסא הריק.  מטרת הטיפול מוגדרת על ידי המטופל אך באופן כללי המטרות הן להבין את עצמי טוב יותר, לפעול טוב יותר בעולם ולחיות חיים מלאים יותר.

 האם אתה עושה טיפול גוף-נפש?

מנסיוני לא ניתן לעשות טיפול יעיל ללא חיבור של חלקי האישיות השונים. זאת מאחר והאדם מורכב מרבדים רבים הקשורים זה לזה. כאשר אני כועס או מרגיש מדוכא זה בהכרח יופיע גם כחוויה גופנית וגם יהיו מחשבות אשר מעודדות רגשות כאלו או מופיעות בהקשר לרגשות אלה.

 איזו הכשרה יש לך?

לאחר תואר ראשון בפסיכולוגיה למדתי במשך שלוש שנים תרפיה בתנועה. התואר כולל שעות התנסות רבות עם אוכלוסיות שונות והדרכה צמודה. בשש השנים האחרונות הוסמכתי כפסיכותרפיסט בגישת הגשטאלט. שלוש שנים של למידה כולל פרקטיקום והדרכה. התואר מוכר על ידי האיחוד האירופי.

בנוסף עברתי במהלך 16 השנה האחרונות הכשרות בתחום גישות טיפול נוספות: cbt, גישה דינאמית ועוד.

איך בוחרים מטפל?

השלב הראשון הוא לקבל המלצות מאנשים שהנכם מכירים וסומכים עליהם. זאת במידה ויש בקרבתכם אנשים שכאלו. כמובן שניתן לחפש גם באינטרנט. לאחר שיש מספר מועמדים רצוי ללכת למטפל לפגישת הכרות שבה תוכלו לחוש אם אתם מרגישים יחסית "בבית". רצוי לשאול באופן ישיר ופתוח את המטפל על דרך עבודתו, הכשרתו ושאלות אחרות שמעניינות אתכם. לעיתים יש צורך בהתנסות אצל מספר מטפלים כדי להבין אם יש מענה לצורך שלך. חשוב לזכור שאתם מטפלים בדבר היקר ביותר בעולם- בעצמכם.

מה משך הטיפול?

מפגש נמשך 50 דקות.

משכו של הטיפול משתנה בהתאם לצרכים של הפונה. מניסיוני דרוש זמן לא מבוטל כדי שייווצר שינוי עמוק ולא רק שטחי. הסיבה לכך היא שלהרגלים של שנים דרוש עיבוד כדי להעלות על פני השטח. פעמים רבות יש דברים רבים שאיננו יודעים על עצמנו עד ההגעה לטיפול.

מה הניסיון הטיפולי שלך?

במשך השנים עבדתי עם מבוגרים, נערים וילדים בגילאים שונים. כמו כן במרכזים לבריאות הנפש, התמכרויות, הפרעות אכילה ועוד.

איך הטיפול עובד?

כאשר יש לי קושי או מצוקה אני רוצה להבין אותם וגם לפגוש אותם לעומק. הפגישה עם הקושי אינה קלה ויש צורך בתמיכה רבה. דרך התמיכה הטופל לומד לתמוך בעצמו ולקבל את עצמו יותר ויותר. כך- החיים הופכים  לטובים יותר ומספקים בל התחומים- מערכות יחסים, עבודה ומימוש עצמי.

לשאלות נוספות ניתן לכתוב או להתקשר:

טל': 052-8053345
אימייל: sadanran@gmail.com